Kaski narciarskie – czego w nich szukać?


Dzisiaj, kaski są niezbędnym elementem zestawu narciarskiego. Ale jak możemy odróżnić dobry kask narciarski od złego? Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, czego należy szukać w tym charakterystycznym nakryciu głowy – czytaj dalej.

Jak bardzo dopasowany powinien być kask narciarski?

Powinno się czuć jak w czapce bez punktów nacisku i bez wolnej przestrzeni. Jeśli kask narciarski nie pasuje prawidłowo, nie ochroni głowy! Aby uzyskać prawidłowe dopasowanie, zmierz obwód głowy kawałkiem sznurka lub miarką nad uszami. To jest twój rozmiar głowy. Kaski narciarskie poc mają różne kształty, na ogół okrągłe lub owalne, a jeden z tych kształtów pasuje do Ciebie lepiej niż drugi. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie ile różnych rodzajów kasków narciarskich jest dostępnych na rynku i jak różnią się ceną – odpuść sobie. Szkoda czasu. Są setki, w cenie od 40 do tysięcy złotych, chociaż średnia cena wysokiej jakości, wentylowanego i łatwego do regulacji kasku narciarskiego wynosi około 200 zł. Pełny asortyment tego autora znajdziecie na https://www.skifanatic.pl/sklep/k/kaski-narciarskie/kaski-narciarskie-poc/.

Jakich cech nie może zabraknąć w kasku narciarskim?

Łatwe dopasowanie – takie jak regulacja pokrętła do precyzyjnego dopasowania. Wentylacja – aby kask był wygodny w każdych warunkach. Wyjmowana wkładka – dla łatwego czyszczenia. Dobry uchwyt do gogli – aby nie stracić ich na stoku. Wyściełany pasek pod brodą – aby zapobiec otarciom. To najważniejsze cechy, jakie powinny mieć wszystkie kaski narciarskie poc. Poza tym, mile widziana jest zintegrowana technologia – po posortowaniu dopasowania można rozważyć inne opcje, takie jak kompatybilne z dźwiękiem słuchawki, zintegrowane uchwyty do aparatów, takie jak kompatybilność Go-Pro Audio, lub zdejmowane nauszniki.