Jakie pisma może przygotować dla Ciebie kancelaria prawna?

Kancelaria prawna świadczy zróżnicowane usługi. Wśród nich znajduje się również przygotowywanie pism. Jakie pisma może sporządzić prawnik dla swojego klienta?

Dlaczego warto zamówić pisma w kancelarii prawnej?

Chociaż w internecie można znaleźć wiele gotowych wzorów pism, to jednak są to ogólnikowe dokumenty, które muszą być odpowiednio wypisane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdarza się również, że dostępne w sieci wzory nie są już aktualne lub nie zawierają wszystkich niezbędnych elementów.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku kancelaria prawna – radcowska albo adwokacka. Prawnik będzie mógł doradzić i przygotować pisma przedprocesowe i procesowe według przepisów i życzenia klienta, a nawet dostarczyć je do sądu.

Jakie pisma może przygotować prawnik?

Na zamówienie klienta kancelaria prawna może przygotować różne rodzaje pism o szerokim zastosowaniu.

Wśród pism przygotowywanych przez kancelarie prawne znajdują się:
– Pozew sądowy, na przykład pozew o rozwód, pozew o alimenty, pozew o zapłatę, pozew o zachowek,
– Odpowiedź na pozew sądowy,
– Apelacja,
– Umowa, na przykład umowa pożyczki, umowa o pracę, projekt umowy, aneks do umowy,
– Wnioski, na przykład wniosek o podział wspólnego majątku, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, wniosek o wszczęcie egzekucji, wniosek o zasiedzenie, wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych,
– Wezwanie do zapłaty,
– Odwołanie od decyzji,
– Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa,
– Opinia prawna,
– Regulamin,
– Reklamacja,
– Ugoda.

Ile kosztuje przygotowanie pisma przez prawnika?

Najczęściej kancelaria prawna wycenia pisma indywidualnie w zależności od ich rodzaju oraz czasu poświęconego na ich przygotowanie.

Przeciętnie za przygotowanie pisma prawnego należy zapłacić od około 200 do 300 złotych.

Wybrane kancelarie prawne oferują także gotowe wzory pism, które można zakupić online. Wzory te są uzupełniane informacjami wskazanymi przez klienta i mogą być w niewielkim zakresie zmienione bez dopłaty. Ceny tego typu pism wynoszą przeciętnie od 100 do 200 złotych.