Czy konsultantka ślubna udziela nieocenionej pomocy?


Sceneria oświadczyn bywa magiczna, a sam moment wypowiedzenia tego oczekiwanego „tak”, wart jest zapisania w pamięci na całe życie. Często jednak okres, gdy para młoda planuje ślub i wesele, jest tym, który chce się wykreślić z pamięci ze względu na ilość stresu i ogromu pracy. W końcu organizacja wesela jak z bajki nie jest tym, co większość ludzi robi zawodowo.

Pomoc do zadań specjalnych

Konsultantka ślubna to stosunkowo nowy zawód na polskim rynku, jednak z ogromnym potencjałem. Z roku na rok coraz więcej par, planując ślub i wesele pozwala sobie pomóc, przerzucając na konsultantkę całość bądź część obowiązków organizacyjnych.
Rozważając zatrudnienie wykwalifikowanej pomocy, warto rozważyć potencjalne zyski:
1. oszczędność czasu poświęconego wyszukiwaniu podwykonawców i ustalaniu szczegółów
2. możliwość zaoszczędzenia na usługach dzięki wynegocjowanym przez konsultantkę ślubną rabatom
3. uniknięcie wielu sytuacji stresowych związanych z niedotrzymaniem terminów, konfliktami itd.

Ile kosztuje pomoc konsultantki?

Wiele par, zanim zdecyduje się na zatrudnienie profesjonalisty, zastanawia się czy konsultantka ślubna jest im niezbędna. Oczywiście, ślub i wesele większość par jest w stanie zorganizować samodzielnie. Jednak fachowiec w akcji daje niejako gwarancję, że wszystko dopięte będzie na ostatni guzik. Ceny usług specjalisty nie należą do najniższych, jednak są one indywidualnie ustalane. Z konsultantką również można negocjować cenę za jej usługi, indywidualnie wyznaczyć zakres obowiązków itd.

Kwestie formalne

W przypadku podjęcia decyzji o zatrudnieniu fachowca, warto pamiętać o podpisaniu umowy, która dokumentować będzie najważniejsze ustalenia obu stron oraz określać budżet. Dzięki temu zarówno konsultantka ślubna, jak i przyszła młoda para będą pewni, że unikną przykrej niespodzianki.